Aussie Dolů Na Slabé 3Q Růst HDP, Holubičí Prohlášení RBA

 

Australský dolar klesl vůči Kanadskému dolaru v pátek po vydání překvapivě silné údaje o zaměstnanosti a olej cena rally. Od vysoce 0.9770, AUDCAD dvojice odmítla 0.9590 v posledních jeden týden. To není jen proto, že pozitivní data z Kanady, ale také ekonomické zpomalení v Austrálii, zhoršení stavebnictví a holubičí postoj RBA.

 

Zpomalení ekonomického růstu udržuje Aussie medvědí

Minulý týden, Australský statistický Úřad oznámil, že země je hospodářský růst zpomalil v září čtvrtletí, a to především v důsledku poklesu výdajů domácností.

Statistické organizace uvádí, že HDP vzrostl o pouhých 0,3% ve třetím čtvrtletí, chybí očekávání analytiků pro zvýšení o 0,6%. Zveřejněné údaje představují nejslabší čtvrtletní expanze poté, co ekonomika smluvně ve třetím čtvrtletí roku 2016. V předchozím čtvrtletí ekonomika rostla o 0,9%, beze změny od předchozí odhad. Čtvrtletní slečna způsobila meziroční růst HDP prudce klesat na 2,8%, mnohem nižší než 3.3% tempo očekává.

Bill Evans, hlavní ekonom Westpac Bank, se domnívá, že to je téměř nemožné pro Australská ekonomika růst o 3,5% v roce 2018 a dosáhnout RBA počasí.

Evans řekl, že "Se v prvních třech čtvrtletích roku celkové výši 2,2% prosince čtvrtletí by musel tisknout růst o 1,3%, což je vysoce nepravděpodobné události. Můžeme očekávat, že Banky snížit svou prognózu pro růst HDP v roce 2018 z 3,5% na 3,0%, když to příští vydává své předpovědi na 9. února 2019."

Jedním z odvětví, které má vliv na růst HDP je stavebnictví, které je třetím největším zaměstnavatelem v Austrálii za zdravotnictví a maloobchod. V listopadu, stavební činnost úrovní prudce klesly v důsledku poklesu v sektoru bydlení.

V sezónně očištěném vyjádření, Australský Průmysl Group (Skupina Ai) Výkon Stavebnictví Index (PCI) odmítl 44.5 bodů v listopadu, dolů 1,9 bodu z předchozího měsíce. Nahlášené údaje byly nejslabší od února 2015.

V komentáři na stavebnictví, Petr Hoření, Vedoucí Politiky na Ai Group, řekl: "další výtah do infrastruktury aktivita nebyla schopna kompenzovat strmější pády v bytové výstavbě sub-sektory v listopadu. Celé odvětví stavebnictví jako celku, činnost, zaměstnání a nové objednávky klesly v měsíci, která byla třetí po sobě jdoucí měsíc poklesu v této důležité části ekonomiky."

HDP a stavební data ukazují, že do roku 2019 by mohlo dopadat být obtížný rok pro celkový Australské ekonomiky.

Za posledních několik měsíců, Reserve Bank of Australia říká, že příští úroková sazba pohybu bude pravděpodobně na proinflační. Nicméně, prohlášení banky náměstek hejtmana Guy Debelle minulý čtvrtek večer v obchodní ekonomů večeři v rozporu s prohlížení. Náměstek hejtmana se domníval, že snížení sazeb bylo možné v nadcházejících měsících. Ještě důležitější je, Debelle řekl, že RBA mohl realizovat kvantitativní uvolňování (QE), podobně jako ten, pod taktovkou Federální Rezervy, pokud je to nutné. Holubičí prohlášení a slabé ekonomické údaje se očekává, že držet Aussie medvědí.

V Kanadě, ekonomika přidáno 94,000 pracovních míst v listopadu, ve srovnání s 11,200 v dřívější měsíce a větší než 10,500 čekali analytici. Zejména, zisky byly poháněny full-time práci. Navíc míra nezaměstnanosti klesla o 0,2% na 5,6%, nejnižší od roku 1976. V roce skončila. listopadu, zaměstnanost zvýšila o 219,000 nebo 1,2%.

V komoditní trh, ceny ropy získaly více než 5% v pátek jako členové ropného kartelu OPEC se dohodli na lomítko výstup do kanalizace nadměrné globální zásoby paliva a nepřímo zvýšit cenu obchodovaných na trhu. Referenční ropa Brent získal $3.26 za barel dosáhnout maxima $63.32. Ohromně pozitivní údaje o zaměstnanosti a cena ropy rally se obrátil Kanadský dolar býčí. Proto můžeme očekávat, že pár AUDCAD klesat v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, AUDCAD pár prolomil support na 0.9680. Měnový pár má také zlomený jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, hromadění ukazatel dosahuje nových minim. Jako výsledek, můžeme očekávat, že pár AUDCAD zůstat v sestupném pro krátkodobé.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: