GE Oznamuje $5bln. Odkup Dluhu, Trhu Nepohnulo

 

General Electric (NYSE: GE) odhalil svůj záměr na odkoupení dluhů v hodnotě 5 miliard dolarů ve snaze, aby lomítko dluh zatížení, které bude podpora jeho obrat v činnosti. Společnosti zpětného odkupu bude zahrnovat kombinaci z 2,5 miliard dolarů dluhu a 2,28 miliardy v eurech poznámky. Průmyslový gigant uvedl, že nebude zvyšovat velikost zpětného odkupu. V Březnu 2019, GE oznámila, že se dívá na možnost zpětného odkupu dluhu. Zejména, v lednu, společnost vydala prohlášení, které říká, že to není předvídat další vydávání dluhu do roku 2021.

V dalších zprávách, společnost uvedla, že se zvyšuje počet Baker Hughes, Společnost GE (NYSE: BHGE) akcií, které jsou plánovány k prodeji potenciálním investorům. Společnost vznikla sloučením mezi GE ropy a zemního plynu divize a Baker Hughes v létě roku 2017. Nicméně, fúze neměla fungovat dobře pro GE v důsledku globální slabost v průmyslu ropy a plynu. Odprodej plán není nový, jak BHGE a GE pracují na oddělení již více než rok. Nicméně, zvýšení podílu prodeje byl mírně překvapen trhy. Akcie klesly o 1,1% v pátek uzavřel na $9.26. Ještě, Boston-založené akcií společnosti je stát se ziskem 27% v roce 2019. Zisky nejsou považovány za obrovské jako společnost ztratila více než 200 miliard $v tržní kapitalizace v období dvou let končící 31. prosince 2018, a to především vzhledem k obrovské pokles zisku uprostřed vysoké náklady a pokles poptávky po plynových turbín.

Dluh, odkup nabídka vyprší dne 9. října. Investoři, kteří předloží své dluhopisy do 25. září mohou dostávat včasné zapojení premium. Dolarových dluhopisů, za pro výkup, zralý mezi 2022 a 2044. Stejně tak v eurech poznámky zralý mezi 2022 a 2037. GE uvedla, že dolar dluhu a eura-dluh v hodnotě 8 miliard dolarů a $10,5 miliardy splňuje kritéria odkupu. Odkup je řízena Goldman Sachs Group Inc. a Bank of America Corp. D. F. King & Co. působí jako nabídka a informace agenta.

GE je jedním z top deseti největších firemních dluhopisů emitentů vBloomberg Barclays US Korporátních Dluhopisů index mimo finanční aréně.

Snížení dluhové zátěže je jedním z hlavních cílů generální ŘEDITEL Larry Cole. Společnost prochází nejhorší propad ve své 127-letou historii. Cole se domnívá, že snížení dluhu, je třeba pro společnost, aby se dosáhlo obratu ve výkonnosti. Poté, co se stal CEO v loňském roce, Culp restrukturalizace společnosti se zaměřením na výrobu proudových motorů, lékařské skenery a energetických zařízení, při řízení dluhu hromada $100 miliard.

Při mluvení na Morgan Stanley seminář, Cole uvedl, že společnost iniciativy jsou v souladu s plány odhalil dříve. "Děláme to, co jsme si řekli. Reset rok zatím sem na začátku září se hraje venku zásadně v souladu s tím, co jsme očekávali, ale víme, že máme mnohem více co do činění jak s ohledem na rozvahu a způsob, jakým jsme se spustit podnikání."

Společnost potvrdila, že jejím cílem je snížit zadlužení na méně než 2,5 krát míra zisku a zkoumá další možnosti pro snížení dluhu, včetně splácení dluhové a penzijního financování. To znamená, GE bude muset vymazat zhruba 25 miliard dolarů dluhu, z 51 miliard dolarů na konci 2. čtvrtletí roku 2019. Cole se domnívá, že zvýšení zisku bude trvat další dobu.

Ohledně Baker Hughes podíl na prodej, společnost vyjádřila ochotu prodat 115 milionů akcií ropné pole služby enterprise, což představuje nárůst od 105 milionů akcií. GE má také pevnou prodejní cenu na $21.50 na akcii. Kromě toho, Baker Hughes hodlá odkoupit $250 milionů svých vlastních akcií Třídy B (11,865,211) z GE pomocí vlastní peníze v hotovosti. Celkově, prodat část svého podílu v Baker Hughes, společnost hodlá realizovat tržby ve výši 2,7 miliardy dolarů. Pokud pojistitele uplatnit své právo na nákup dalších akcií, potom GE může vygenerovat 3 miliardy dolarů z částečný odprodej svého podílu v Baker Hughes.

Po plánované divestice, GE podíl ve BHGE padne na 38,4%, ze současných více než 50%. Že by GE menšina zúčastněných stran v BHGE. Proto změna v BHGE představenstvo předpokládá následující dílčí prodeje podílu. BHGE může také odstranit odkaz na GE od své oficiální jméno. Dohoda předpokládá uzavřít na 16. září. To může být na paměti, že Baker Hughes a GE souhlasil, že část cesty v červnu 2018. Nezbytné dohody vymezující budoucí vztah je již na místě, včetně $21.40 miliard prodej svých biofarmaceutická podnikání Danaher Corp. GE je na cestě k realizaci prodeje aktiv v hodnotě 38 miliard dolarů.

Plánované snížení dluhu se očekává, že akciový býčí v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf ukazuje, že akcie uzavřela nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, Chaikin money flow ukazatele má pozitivní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že rally na akciovém brzy.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: