Turecká Lira se Rozpadá, Jak NÁS Posiluje antidumpingových Opatření

 

Minulý pátek, Předseda Donald Trump opět způsobila nervozita na finančním trhu tím, že udeří Turecko těžké rozhodnutí dvakrát kovů tarify. Je to poslední akce proti NATO partnerem, který začal s rozpory nad obranné pokyny a uvěznění Amerického pastora, Andrew Brunson.

Zároveň oznámil plány na zvýšení cla na turecké ocel a hliník do 50% a 20%, Trump uznává, že "vztahy s Tureckem nejsou dobré v této době!" Vzhledem k tomu, že Washington se pokusil uklidnit mezinárodní trhy během této těžké doby, Trump je prostořeký tweety pomohl vytvořit prudký pokles turecké Liry a dále finanční trh se obává, že země banky by mohl být další na podzim.

 

Vysvětlení Bílého Domu

Rozhodnutí o zvýšení celní sazby na dovoz oceli o Turecku dva-krát jako jeho vlády se snažil omezit zhroucení měny, razítko exit pro USA z toho, jak to běžně zpracovává finanční nestability.

Když americká vláda původně oznámila zvýšení sazeb na oceli a hliníku, mnoho zemí odpověděl okamžitě s jejich vlastních tarifů na vývoz z USA. Turecko, na její část, plácl dovozní cla na 1,8 miliardy dolarů v hodnotě z NÁS, produkty, jako jsou uhlí, vlašské ořechy, papír, tabák, atd.

Dovozní tarify oznámil Trump byly vnímány jako snaha o uvolnění Andrew Brunson, evangelický pastor zadržen v Turecku kvůli podezření ze špionáže. Nicméně, mluvčí Bílého Domu Lindsay Walters, odmítá propojit dva incidenty veřejně a má uvedené tarify jako pokus chránit USA na základě národní bezpečnosti. Bílý Dům zdůraznil, že administrativa USA má zájem na zvyšování domácí oceli a výroba hliníku.

Nicméně, v návaznosti na rozhodnutí, turecká lira šel do volného pádu, a jako země se také potýká s hyperinflací, investoři jsou drženy na uzdě. USD/TRY měnovém páru rose 15.66% na 6.4103, z otevírací úrovně 5.5467, v 21:26 GMT v pátek. EUR/TRY prudce 14.18% na 7.3127, po otevření na 6.4016. Měnu již klesla o 40% více než v minulém roce.

USDTRY Technické Analýzy

Turecké hospodářství

$900 miliard turecké hospodářství je jedním z hlavních světových ekonomik. Nicméně, expozice Evropských bank tureckých aktiv v důsledku obav o možné přelévání katastrofy do Evropského bankovního systému. To tlačí nahoru bezpečné útočiště měny, včetně dolaru a jenu, a Evropská Centrální Banka (ECB) doporučuje, velké Evropské banky, aby zůstali ve střehu. Turecké ministerstvo zahraničí mezitím zaručeno, že vláda by se hit zpět proti NÁM tarifů tah.

Turecké ministerstvo Financí a Ministra Financí Berat Albayrak později potvrdila, že měnová politika bude i nadále bez omezení, a to zajištění centrální banky suverenity je nejvyšší. Turecké společnosti jsou zatíženy stovky miliard dolarů zahraničního dluhu, vysokou inflací a deficity běžného účtu, které jsou v blízkosti největší světové úrovně. Turecko je soukromou společností, vzali obrovské úvěry denominované v amerických dolarech a teď sedí na horu dluhů rovná asi 40% země roční hospodářskou produkci.

 

Turecko je obrovský dluh

Podle Anadolu Agency, státní zprávy předsednictva, Turecko zahraniční dluh dosáhl $466.67 miliard, nebo 53% jeho HDP (hrubý domácí produkt) na konci Března. Zejména o jednu čtvrtinu celkového dluhu bude muset být zrušeno v průběhu roku. Nicméně, Deutsche Bank měřidla Turecko vnější dluh na blíže k 70% HDP.

Existují také obavy, že problém by se mohl rozšířit do dalších regionů, vzhledem k téměř 180 miliard dolarů obchod s Tureckem. Dow Jones spadl 200 bodů, zatímco S&P 500 klesl o 20 bodů. Tech těžké Nasdaq ztratil 51 bodů.

Investoři nyní očekávají, že turecká centrální banka bude mít jinou možnost, ale k tažení Erdogan touhy a vydejte se na výrazné zvýšení své referenční sazby 17,75% s cílem omezit měny je volný pád, jak to dosáhne úrovně, které byly nepředstavitelné před měsícem.

Za poslední tři desetiletí, vždy, když je krize finančního trhu, analytiků a ekonomů lze předpokládat, že USA budou dělat vše pro to, aby uklidnila trhy a zajistit stabilitu. S Trump jako Prezident USA, zdá se, že trhy už si dovolil předpokládat, že způsob,.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: