Marriott Hotel Řetězce Zprávy Masivní Narušení Údajů

 

Marriott International, Inc. (NASDAQ: MAR), největšího světového hotelového řetězce, odhalil, že bylo zjištěno významné narušení dat v jeho Starwood rezervační systém, který může mít vystaven soukromých dat až 500 milionů hostů. Po zprávách, akcie ztratil 5.59%, aby uzavřel na $115.03 v pátek. Skupina má 6,700 vlastnosti ve více než 129 zemích.

 

Porušení bezpečnosti zahrnující čtyři roky

Marriott řekl, že nástroj péče o vnitřní bezpečnostní opatření upozorněni, je pravděpodobné porušení, aby své databáze na 8 září. Na listopad 19, digitální forenzní specialisté odhalily plný rozsah napadení. To byl druhý hlavní narušení bezpečnosti Starwood má detailní po jejich pokladny rámců byla ohrožena v roce 2015.

Starwood, který Marriott koupil v roce 2016 na 13,6 miliardy dolarů, si neuvědomil, že došlo k porušení práva na čtyři roky. Byla objevena na začátku září, kdy Marriott úředníci byli upozorněni bezpečnostní nástroj, aby se neoprávněný úsilí, aby přístup Starwood návštěvník rezervace databáze. Varování, výzva Marriott najmout externí odborníci na bezpečnost, kteří zjistili, že hackeři získali přístup k Starwood rámců a byl aktivní od roku 2014, která klade lhůtě před nákupem by Marriott Starwood.

Systém databáze zahrnuty informace o hosty, kteří rezervovali na nebo před září 10. Vlastnosti zahrnují hotely v Sheraton, Westin, W, St. Regis, Čtyři Body, ve Vzduchu, Le Méridien, Hold, Design Hotel, Sběr Prvků a Luxusní. Hotely v Marriott, spolu s Residence Inn by marriott a Ritz-Carlton, fungují na odlišných rezervační systém. Společnost má v úmyslu, aby tento systém spolu s Starwood.

Společnost zjistila, že neoprávněný skupina měla kopírovat a zašifrovaná data ze systému, a pokusil se ji ukrást. Nicméně, to nebylo až do listopadu 19, který Marriott byl schopen dekódovat data, aby odhalil, co se podrobnosti o jeho porušení.

Marriott odhaduje, že údaje vztahující se na 327 milionů lidí byly vystaveny v rozporu. Hacknutý údaje zahrnují hosty jména, telefonní čísla, e-mailové adresy, data narození, čísla pasů a cestovní informace. Navíc, Marriott má také zjistili, že kreditní karty, čísla karty a data vypršení platnosti několika milionů hosté byli ohrožení.

Marriott, nicméně stanovil, že platby-čísla karet jsou obvykle zašifrované. Pořád to nevylučuje možnost krádeže karty informace, protože společnost není schopna potvrdit, zda hackeři byli schopni dešifrovat čísla kreditních karet.

V komentáři k jeho porušení, Marriott generální ředitel Arne Sorenson řekl: "zamilovali Jsme krátký na to, co naši hosté si zaslouží, a to, co očekáváme od sebe. Děláme všechno, co můžeme podporovat naše hosty, a to pomocí lekce se naučil, jak být lepší v pohybu vpřed."

Jak hack zahrnuje zákazníky v Evropské Unii a Spojené Království, společnost může být v rozporu s nedávno přijali Nařízení o ochraně Soukromí. Tento hotel řetězce uvedla, že již informovala rozporu s jejich bezpečnostní systém na vymáhání práva. Marriott říkal, že to začne, e-mailem klientům postiženým porušení a zřídila informační webové stránky, stejně jako call centra, která byla zřízena. Webové stránky měli problémy zůstat on-line brzy po odhalení útoku.

Společnost prohlásila, že nabízí svým návštěvníkům bezplatné členství WebWatcher, osobních údajů monitorovací služby. Klienti jsou také požádán, aby sledovat své věrnostní účty pro podezřelé aktivity, měnit jejich hesla k účtu, a ověřit výpisy z kreditní karty za neoprávněné transakce. Mark Thompson, globální leader v poradenské společnosti KPMG Soukromí Poradenské Praxi, řekl, že společnost by mohla být čelí významným obecného nařízení o ochraně údajů sankce.

Thompson řekl: "velikost a rozsah tohle je velká věc," dodal, že to bude trvat několik měsíců pro regulační orgány, aby vyšetřily porušení práva. Dále uvedl, existuje možnost žaloby soudní spory v těchto případech.

Ve Spojených Státech, New York Attorney General (AG) úřad oznámil, že začal narušení dat šetření. Úřad rovněž odhalila, že společnost je ještě informovat AG o narušení bezpečnosti údajů, jak je požadováno podle státního zákona.

Maryland a Pennsylvania Advokát Generál také oznámil, že oni byli vyšetřování porušení. Zveřejnění dnes si připomínáme jeden z nejvýznamnějších narušení dat v historii. V roce 2017, Yahoo uvedeno, že 3 miliardy účtů zahrnující několik svých značek byly ohroženy. V roce 2016, AdultFriendFinder oznámila, že 412 milionů účty byly hacknutý. Aktuální porušení může dopadat být nákladné pro Marriott.

V roce 2016, Verizon snížit Yahoo platby o $350 milionů z částky, kterou souhlasil, že zaplatí za akvizici po vyhledávače oznámil jeho porušení. A v roce 2017, Equifax musel vysolit 400 milionů dolarů na úhradu nákladů na zpětné získávání, následující hack, která ovlivnila 148 milionů lidí.

V pátek, několik soudních sporů byla podána proti Marriott a vyšetřování bylo zahájeno Barbara Underwood, Generální Prokurátor New Yorku, a Evropské regulační orgány.

V Evropě, kde firmy může být uložena pokuta až do výše 4% z celosvětové příjmy podle údajů bezpečnostních předpisů, které firmy musí informovat vládní orgány známo, že porušení v rámci 72 hodin. Akcie se očekává, že zůstane makléřského z důvodu zveřejnění narušení bezpečnosti údajů.

Cena graf ukazuje, že akcie porušil jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, stochastic RSI je v medvědí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akciové vidět dalšího prodeje v blízké budoucnosti.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: