Oživení Maloobchodních Tržeb Pohání Dolar

 

Ve čtvrtek americkému dolaru zaznamenal zisky proti několika jeho vysoce obchodované G10 konkurenty, opírající se o pozitivní data, podpora tvrzení, že americká ekonomika je na tom docela pěkně. Konkrétně, euro prudce poklesla vůči dolar, končí více než dva týdny uptrend. Zpráva přišla v době, kdy země se zaměřením na závěry Robert Mueller je dva-rok vyšetřování zákulisní dohody mezi amerického Prezidenta Donald Trump a Rusko.

 

Silné maloobchodní tržby, zaměstnanost údaje pohání dolar

V Březnu se maloobchodní tržby USA zvýšily na nejrychlejší tempo od konce roku 2017 jako výdaj na auta, benzín, nábytek, oblečení a vyrazila. Podle Bureau of Economic Analysis (BEA), maloobchodní tržby vzrostly o 1,6% v Březnu, ve srovnání s 0,2% poklesu v únoru. To bylo nejvíce podstatný růst od září roku 2017. To překonává odhady ekonomů o 0,9%.

Kromě automobilů, benzinu, stavebních materiálů a potravinářských služeb, maloobchodní tržby vzrostly o 1% v Březnu, po poklesu o 0,3% v únoru. V Březnu, prodej na čerpacích stanicích vyskočil o 3,5 %, když peníze na prodejci vozidel vzrostly o 3,1 %. Módní návrháři a další švadleny vykázala 2% zisku, zatímco nábytek obchody získané z 1,7% nárůst. Lepší maloobchodní dat, což odráží největší nárůst v prodeji automobilů, byl údajně posílena o vrácení daně.

Kathy Bostjancic, vedoucí NÁS makro investor služby v Oxford Economics v New Yorku, řekl: "oživení maloobchodních tržeb zdůrazňuje, že domácí výhled zůstává příznivý a dobře podporován na trhu práce, a to vyvrací mylné obavy, že AMERICKÁ ekonomika upadá do recese."

Bureau of Labor Statistics (BLS) uvádí, že v týdnu končícím 13. dubna, počáteční nezaměstnaných nároky klesl o 5000 na sezónně-kalibrované 192,000. Analytici očekávali nároky stoupat, aby 205,000. Dávky v nezaměstnanosti klesl na nejnižší úroveň od září 1969.

V komentáři o stavu AMERICKÉ ekonomiky, Allison Nathan, ekonom Goldman Sachs v New Yorku, řekl: "hlavní protiinflační rizika pro růst v USA mizí z dohledu. Zatímco my stále si myslím, že další Fed krok je mnohem více pravděpodobné, že bude výlet než snížit, jsme se bránili naše prognóza pro příští sazeb z prvního čtvrtletí do čtvrtého příští rok."

To může být na paměti, že pro druhou polovinu roku 2019, Goldman Sachs zvýšil svůj odhad růstu o 25 bazických bodů na 2,5 %. I přes nedávné sérii silných údajů, obchodní průzkumy ukazují skvrny slabost, zvláště ve výrobě.

V Březnu, Philadelphia Federální Rezervní Výrobní Index 8.5, pokles z předchozí měsíc 13.7. Ekonomové napuštěné v 9.5 čtení. Markit Výrobní Index Nákupních Manažerů (PMI) byl 52.4, nezměněný od předchozího měsíce a pod 55 předpovídali ekonomové. Cokoliv nad 50 naznačují expanzi. To bylo také poznamenal ve středu uvedl, že tovární produkce klesla výroba byla plochá, a důlní produkce klesla o 0,8 %. Na konci dovolené-zkrácený obchodní týden, obchodníci, může se podívat na realitní trh prostřednictvím stavebních povolení a zahájených staveb údaje pro lepší pochopení celkové ekonomické situaci. Silné maloobchodní tržby a data nezaměstnaných nároky se očekává, že držet americký dolar optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, pár EUR/USD se začal klesat poté, co čelí odporu na 1,1320. Stochastický oscilátor je také v medvědí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se pohybují dolů v krátkodobém horizontu. Další hlavní podpora existuje pouze na 1.1180.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: