Infineon Získat Cypress Semiconductor Za €9 miliard kč.

 

Německý výrobce čipů, společnosti Infineon, získává americká společnost Cypress Semiconductor Corporation (NYSE: CY) v dohodu v hodnotě 9 miliard eur ($10.06 miliard kč) včetně dluhu. Cypress navrhuje a vyrábí flash mikroprocesory a paměťové čipy, které se používají v malých elektronických zařízení. Po zprávách, akcie Cypress zatím ocenil zhruba 25%. Akcie uzavřely na $22.20 včera. V průběhu rally, akcie Cypress také hit nové 12-měsíční maximum $22.40.

Při porovnání s uzavírací cenou San Jose, Kalifornie-založený Cypress akcie v Květnu, peněžní nabídka $23.85 na akcii a dividenda dohromady představuje 46% prémie.

Infineon odhaduje se, že akvizice bude mít za následek nákladové synergie ve výši 180 milionů eur za rok v následujících třech letech a příjmy součinnosti o více než €1.50 $ v dlouhodobém horizontu. Téměř 30% z celkových pořizovacích nákladů je plánováno, že bude financována z kapitálu, zatímco zbytek bude financován prostřednictvím dluhu a peníze v hotovosti.

Platební struktury byl navržen takovým způsobem, že Infineon bude stále splňovat "veškeré požadavky pro investiční stupeň ratingu," podle generálního ředitele Reinhard Ploss. On je přesvědčen, že řízení nebude čelit žádný problém, pokud jde o regulační schválení.

V komentáři k akvizici jednat, Infineon Finanční ředitel Sven Schneider řekl: "Ulic Evropy" , že náklady a příjmy výhod ospravedlnit transakce. Schneider také poukázal na to, že Infineon, v souladu s běžnou normou v polovodičové podnikání, přijal platit 4,5 x násobku příjmů pro Cypress.

ŘEDITEL také uvedl, že by subjekt vzniklý spojením "posílení vazby mezi reálným a digitálním světem." On dále uvádí, že společný podnik by získali pověst osmé největší polovodičů podnikání ve světě a cílem je dosáhnout roční tržby ve výši 10 miliard eur.

Když mluvil k novinářům, Reinhard Ploss uvedl, "Cypress produkty ideálně doplňují naše vlastní nabídky. Společnost je perfektní — technologicky a strategicky."

Po akvizici, subjekt vzniklý spojením bude uveden v top 10 světových výrobců čipů do prodeje, jak na zprávu o Citibank. Kromě toho, akvizice Cypress umožní Infineon přemístit se jako dodavatel pro automobily a další připojené přístroje.

Cypress předpokládá, že její automobilová divize zaznamenat růst mezi 8% a 12% v průběhu příštích pěti let a jeho IoT jednotka se zaregistrovat růst o 14% ve stejném období. V posledních pěti let, roční výnos, podporovaný převzetí, má více než zdvojnásobil na 2,5 miliardy dolarů v roce 2018.

Cypress Semiconductors byla založena v roce 1982 inteligentní čip inženýr jménem T. J. Rodgers. Společnost získala uznání tím, že rozvíjí rozsah paměti, internetu věcí, a snímač čipů.

Rodgers skončit v roce 2016, ale choval se jako aktivista akcionářem podniku. V 80. a 90. let, Rodgers byl považován za nejvíce neústupný šéf v Silicon Valley, pravidelně volá po odpovědnosti na straně zaměstnanců a manažerů. On se domníval, že podniky by měly rozhodně "velký, chlupatý, odvážné cíle" za účelem dosažení vyšší výsledky.

Akvizice se předpokládá, že bude dokončena do konce roku 2019 nebo na začátku roku 2020. Toto převzetí jednat odráží pokračující trend konsolidace v polovodičovém průmyslu. Nedávno NXP Semiconductors NV nabídku $1.76 $ získat Wi-Fi připojení podnikání, Marvell Technology Group Ltd., zatímco Nvidia Corp. získala integrovaný obvod výrobce Mellanox Technologies Ltd. za $6,9 miliard eur v Březnu.

Bloomberg analytici Anand Srinivasan a Johnathan Ritucci měl následující říct o akvizici: "Infineon to oznámila plány na získání Cypress může vést v některých náročná integrace práce, s kupujícím se zaměřil na výkon čipů a cíl na Internet Věcí a speciální paměti. Infineon je o čtvrtinu své prodeje v Číně, která se proměnila v protivětru, jak ekonomika zpomaluje. To bude potřebovat silnější 2H prodeje k uspokojení jeho 8 miliard euro, prodejní pokyny."

Pořízení zprávy se očekává, že držet zásoby Cypress, býčí v příštích dnech.

Historický cenový graf ukazuje, že se populace nad horním konci obchodního rozsahu. Kromě toho, Chaikin money flow ukazatele je také dosažení nových maxim. Jako výsledek, očekáváme, že akciový zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: