Čínská Inflace Zůstává beze změny na 2,8%, PPI Pokles

 

Po ztrácí půdu pod nohama, aby se dolar v pondělí, Čínský jüan posílil včera ráno po vydání lepší než očekávaná inflace v srpnu. Nicméně, yuan byl schopen upevnit jako dat propuštěn včera pozdě indikován pokles Čínského výrobce, ceny způsobené slabou poptávku spotřebitelů. Od vysoce 7.1180, USD/CNY pár klesla na minimum 7.0984 před odrazila ode dna, aby 7.1147.

Podle Národního statistického Úřadu (NBS), Čína spotřebitelské ceny rostly stabilním tempem v srpnu, zatímco ceny výrobců klesly dále na chudé poptávky značení deflační tlaky. Podle statistických organizace, spotřebitelské ceny se zvýšily o 2,8% y-o-y, v srpnu beze změny od tempem vidět v červenci. Ekonomové předpovídali, že míra inflace v poklesu až 2,7%.

Ceny potravin vzrostly o 10%, vedl o ceny vepřového masa. Mezitím, non-inflace cen potravin snížil na 1,1% z 1,3%. Vyloučení potravin a energií, jádrová inflace byla 1,5%, ve srovnání s 1,6% v červenci. Na m-o-m základ, spotřebitelské ceny vzrostly o 0,7% po růstu o 0,4% v červenci. To byl druhý po sobě jdoucí nárůst ceny.

V komentáři na spotřebitelské ceny, inflaci, Investice, banky, China International Capital Corporation Limited, řekl: "tlak pro celkové CPI této době je pravděpodobné, že bude viditelně méně závažné než v mnoha minulých inflace cen potravin cykly, jako měkké růstu agregátní poptávky může tlumit non-food CPI a udržet přelévání inflace cen potravin poměrně omezený."

Zatímco údaje o spotřebitelských cenách posílil juanů, výrobce, ceny, data poskytla příležitost pro americký dolar odrazit zpět. Zpráva z NBS uvedla, že ceny producentů klesl na třetí po sobě jdoucí měsíc v srpnu. Produkční ceny poklesly o 0,8% ročně po poklesu o 0,3% v předchozím měsíci. Ceny byly očekával se pokles o 0,9%.

Na m-o-m základ, produkční ceny poklesly o 0,1% v srpnu, po poklesu o 0,2% v červenci.

Julian Evans-Pritchard a Martin Rasmussen, ekonomové Capital Economics, tvrdí, že snížení povinných minimálních rezerv ratio (RRR) potvrzuje hodnocení, že nekontrolované růst cen potravin není překážkou k uvolnění měnové politiky.

ANZ ekonomů předvídat další uvolnění měnové politiky v následujících měsících, jak na straně poptávky tlaky zůstávají utlumené a tovární brány deflace prohlubuje.

V poznámce pro klienty, ANZ řekl, "i Přes vyšší CPI, očekáváme, že Čínská lidová Banka (PBOC) snížila úrokové sazby ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Čína je klesající index cen výrobců (PPI) nese větší váhu s tvůrci politik v jejich rozhodnutích měnové politiky, podle našeho názoru."

Dolar zotavení byl také podporovaný slabost vidět v Čínský vývoz. Podle Generální Správa cel, Číny vývoz klesl o 1% y-o-y, v srpnu, po 3,3% nárůst v předchozím měsíci. Trh očekával o 2% nárůst vývozu. Dovoz propadla o 5,6% v srpnu, což představuje nárůst z 5,3% v předchozím měsíci. Analytici očekávali dovozu k poklesu o 6%.

V celku, obchodní přebytek Číny se zvýšil na $34.83 miliard v srpnu, což představuje nárůst z $26.30 miliardy ve stejném období loňského roku. USA a Čína obchodní zástupci se rozhodla obnovit jednání v říjnu. To bude první face-to-face setkání od začátku srpna. Dokud USA a Číny dorazí na přátelské řešení obchodního sporu, USD/CNY dvojice se očekává, že i nadále rozsah-vázané, s mírným býčí směr upřednostňující dolar.

Technicky vzato, USD/CNY cena graf ukazuje silnou podporu pro měnový pár na 7.1020 úrovně. Stochastický indikátor RSI se nachází v blízkosti přeprodané oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár posunout dále v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: