Eli Lilly Koupit Ošetření Pleti Firma Dermira za 1,1 miliardy kč

 

Eli Lilly and Co (Y: NYSE) je získání biofarmaceutická společnost Dermira (NASDAQ: DERM) v dohodu v hodnotě $1.10$. Prodej bude dát Eli Lilly přístup do pozdní fáze konkurenta Regeneron a Sanofi je senzační lék Dupixent, atopická dermatitida drog. Akviziční zpráva má přijít měsíců po lékařské dermatologie společnost zveřejnila fáze 2b data. Akcie Lilly ocenil o více než 235% v posledních třech měsících. Navíc, akcie Dermira zdvojnásobil v minulosti jeden měsíc. Akcie uzavřely na $138.00, a to až $2.08 nebo 1.53% z předchozího blízko.

Dermira vyrobeny trh vnímat Lebrikizumab jako skutečný challenger Dupixent, když oznámil, fáze 2b datové připojení "anti-IL-13 protilátek ke zlepšení příznaků srovnatelné s těmi dosaženo Dupixent." Fáze 2b data způsobila prudký nárůst Dermira cen akcií a doporučuje fáze 3 zkušební Lebrikizumab.

Při pohledu na fáze 2b data, Lilly rozhodl získat Dermira tím, že platí $1.10$. Na oplátku, Lilly obdrží kontrolu nad Lebrikizumab a autorizovaným léčivá látka prodává pod předpis název Qbrexza.

V rámci získávání podmínky, Lilly předá $18.75 v hotovosti pro každé nesplacené akcie Dermira. S výhradou případných podmínek financování, dohoda předpokládá uzavřít v prvním čtvrtletí letošního roku. Zajímavé je, že pořizovací cena odráží 86% prémie, na 60-denní objem vážená průměrná obchodní cena Dermira je skladem na konci 9. ledna, poslední den předtím, než dohoda byla oznámena.

Některé z Dermira akcionáři, vlastnící zhruba 13% podíl v Dermira, přijali nabídnout své akcie v nabídce.

Eli Lilly vydal prohlášení, že uznává, že převzetí Dermira by se rozšířila jeho imunologie produktu potrubí s zahrnutí dermatitida léčba lebrikizumab, který je potvrzován ve Fázi 3 klinických plán rozvoje u dospělých a mladistvých pacientů.

Patrik Jonsson, Eli Lilly, senior vice prezident a prezident Lilly Bio-Léky, vysvětlil, jak Lebrikizumab by měli prospěch pacientů: "Lidi, kteří trpí středně závažné až závažné atopické dermatitidy mají významné neuspokojené potřeby léčby, a jsme nadšeni potenciálem, že lebrikizumab má pomoci tyto pacienty."

Tom Wiggans, předseda představenstva a generální ředitel Dermira, vysvětlil poslání společnosti: "Od Dermira založení, jsme se zaměřili na aplikaci silný vědy lékařské dermatologie s cílem najít nové způsoby, jak k léčbě některé z nejčastějších kožních onemocnění, které postihují miliony lidí každý rok."

Wiggans se domníval, že získání výhody obou společností a akcionáři. "Jsme také přesvědčeni, že tato navrhovaná transakce je v nejlepším zájmu a našich akcionářů a potvrzuje věnování a důležité základy zřízený talentovaných zaměstnanců od založení společnosti téměř před 10 lety."

V současné době, Dermira trzích, pouze jeden produkt, a to Qbrexza (glykopyrronium) látky pro léčbu primární axilární hyperhidróza (extrémní pocení v podpaží). Produkt tržeb ve výši $10.20 milionů dolarů v loňském čtvrtletí. Společnost je primární drogou kandidát je Lebrikizumab pro atopickou dermatitidu, které je ve Fázi 3-etapa.

Výrobce drog Eli Lilly vyvíjí, vyrábí a trhy drogy do dvou kategorií: zdraví, zdraví zvířat a lidské farmaceutických výrobků.

Společnost se soustředí na vývoj léků k léčbě kožních související problémy, jako je nadměrné pocení, akné a psoriázy. Eli Lilly je portfolio zahrnuje tři pozdní fázi drogové kandidáti, a sice přípravku Cimzia (certolizumab pegol), glykopyrronium tosylate, a olumacostat glasaretil.

Zatímco zpravodajské výsledky za čtvrté čtvrtletí 30. ledna, Lilly hodlá vydat aktualizaci svého 2020 outlook, včetně předpokládaného dopadu od převzetí Dermira.

Pro převzetí jednat, Evercore byla jediným finančním poradcem, zatímco SVB Leerink a Citi byl vedoucím poradců pro Dermira. To může být na paměti, že Dermira akcií propadla v roce 2018 poté, co jeho nejvyšší lék selhal 3. fáze akné test. Nicméně, Dermira již zaplatila 80 milionů dolarů jako zálohu na Roche pro Lebrikizumab. Pokud je lék úspěšný, Roche mohli získat více než 1 miliardu dolarů.

Lilly bude nést odpovědnost za použití své odborné znalosti v imunologii, aby se Lebrikizumab na trh a urvat podíl na trhu z Dupixent. Nicméně, to není snadný úkol, jak Dupixent je časově testovaný lék a několik dalších farmaceutických firem, včetně Pfizer, si klade za cíl vstoupit do boje.

Ještě, akvizice je považován za pozitivní pro Eli Lilly, a tak akcie se očekává, že i nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf naznačuje, že populace začala uzdravovat po konsolidaci mezi 110 a 120 v minulém roce. Akcie se také obchodují výše jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD indikátoru dosahuje nových maxim. Proto očekáváme, že akcie dále ocenit v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: