Cisco Oznámila Další Kolo Propouštění Zaměstnanců

 

Cisco (NASDAQ: CSCO), oznámila další kolo snižování počtu pracovních míst jako síťový hardware výrobce tváře pravděpodobnost, že se snižující se růst prodeje kvůli celosvětové ekonomické nejasnosti. Vytváření sítí obří neuvedla přesný počet zaměstnanců, kteří by přišli o zaměstnání. Snižování počtu pracovních míst se zdají být nedílnou krok v $300 milionů iniciativu restrukturalizace, který společnost Cisco odhalila dříve, v únoru. Akcie zavřela téměř plochá na $39.93 v pátek.

San Jose, Kalifornie-založená společnost objasnila, že propouštění jsou "součástí probíhajícího procesu sbližování našich investic a zdroje, aby splňovaly měnící se potřeby našich zákazníků a partnerů." Cisco, které má zhruba na 75 000 zaměstnanců, odmítla prozradit počet zaměstnanců, kteří by byli dotčeni rozhodnutím nebo role, které mají v držení.

V srpnu 2019, společnost propustila 480 zaměstnanců, kteří pracují v San Jose a Milpitas kanceláře v Kalifornii. Podobně, v listopadu roku 2018, firma propustila 460 zaměstnanců. Cisco oznámila, že bude poskytovat nezbytnou podporu, aby zaměstnanci, kteří jsou dotčeni rozhodnutím.

Dříve, v únoru, společnost uvedla, že očekává příjmy klesat mezi 1,5% a 3,5% v aktuálním čtvrtletí. Pokles se očekává, že vrchol 3,5% y-o-y pokles tržeb za fiskální rok 2020 za druhé čtvrtletí, které skončilo 25. ledna. Zatímco zpravodajské výsledky za druhé čtvrtletí, Cisco uvedla, že zahájila implementaci plánu restrukturalizace, která by mohla mít za následek před zdaněním poplatek zhruba 300 milionů$, včetně plateb týkajících se odstupného. 50% odhadované částky se očekává, že mají být vynaloženy v aktuálním čtvrtletí.

Pro Q2 2020, společnost vykázala 4% meziroční pokles tržeb na $12 miliard. Čistý zisk za čtvrtletí byl $2.90$, což představuje nárůst o 2% z podobné období loňského roku.

V předchozích čtvrtletích, Chuck Robbins, CEO společnosti Cisco, sdělila obavy z celosvětové ekonomické nejasnosti. Při mluvení na Cisco Partner Summit keynote loni v listopadu, Robbins zvýrazněn v seznamu problémů, kterým čelí společnost, lidstvo, a ekonomiky. On také řekl, že svět je díval se na řadu významných výzev, včetně obchodní válka, Brexit, nepokoje v Jižní Americe, a prezidenta USA soudní proces.

Cisco, v souladu s ostatními tech podniků, uvedl, že je připraven učinit vhodná rozhodnutí, aby se minimalizoval vliv koronavirus na jeho podnikání. Další tech giganty, kteří přehodnotili svůj výhled založen na koronavirus jsou Apple a Microsoft Corp. společnost se pohybuje od podnikání hardwaru, jako jsou routery, servery a další zařízení k softwaru podnikání. To by mohlo také být důvodem pro snižování počtu pracovních míst.

Nicméně, Cisco se pohybuje vpřed s jeho plánem, aby se vymanili z vytváření sítí, hardware, software a předplatné služby, především v segmentech, jako jsou spravované služby, bezpečnost, a SMB partner solutions. Společnost je rovněž vyvíjí ICs, který velký mrak podniky a poskytovatelé služeb mohou koupit a využívat pro rozvoj své vlastní sítě zařízení.

Jako zaměstnanec propouštěcí zpráva je součástí plánu restrukturalizace, akcie se očekává, že i nadále rozsah-vázané v krátkodobém horizontu.

Technicky, akcie se odrazil od supportu na 39. Stochastický indikátor RSI je také v přeprodané oblasti. Proto očekáváme, že akcie v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: