Aussie jako RBA Signály Další snížení Sazeb

 

Australan klesl vůči Japonskému jenu i po předběžné zprávy, kterou zveřejnil Úřad Vlády uvedl, že Japonská ekonomika se snížil o 6,3% v prosinci 2019. čtvrtletí. Zejména, Centrální bank of China oznámila snížení úrokových sazeb na úvěry střednědobé měl malý dopad na Aussie. Čína je největším obchodním partnerem Austrálie. Proto, obvykle, Australský dolar reflektuje vývoj týkající se Číny. Hlavním důvodem pro Australský dolar je pokles je holubičí pohledu minuty setkání měnové politiky centrální Banky Austrálie. Z nízké 73.94, AUD/JPY páru vzrostl na maximum 73.34 v posledních 24 hodinách.

HDP údajů zveřejněných Úřadem Vlády Japonska byl horší, než se předpokládalo. Ekonomové očekávali, že ekonomika zmenšovat pouze o 3,8% ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Zvýšení spotřební daně mělo negativní dopad na spotřebitelské výdaje. Hlášené údaje o HDP uvedeno první kontrakce v pěti čtvrtletích. To byl také nejvýznamnější pokles od daně, byla zvýšena v roce 2014. To může být na paměti, že v 2. ČTVRTLETÍ roku 2014 Japonská ekonomika klesla o 7,4%.

Země ekonomika se snížil o 1,6% na sezónně očištěné čtvrtletní bázi, chybí očekávání poklesu o 1% po 0,1% růst v 3Q roku 2019.

Poslední údaje zveřejněné Ministerstvem Hospodářství, Obchodu a Průmyslu uvedla, že Japonská průmyslová výroba rostla pomaleji v prosinci, ve srovnání s počáteční odhad.

Průmyslová produkce vzrostla o 1,2% m-o-m v prosinci. Předběžný odhad je uvedeno 1,3% růstu ve výrobě.

Kapitálové investice klesly o 3,7% ve čtvrtém čtvrtletí, chybí prognózy 1,6%, po 0,5% růstu v 3Q19. Firemní investice poklesly o 3,7%. Podobně, vývoz klesl o 0,1%. Globální ekonomické zpomalení, a to především způsobeno tím, že obchodní napětí mezi USA a Čínou, vliv podnikové investice a vývoz.

Soukromá spotřeba se snížila o 2,9% na čtvrtletí a minul výhled pro pokles o 2%, po 0,5% zvýšení v předchozích třech měsících. Osobní spotřeba tvoří více než polovinu HDP Japonska. To se snížil o 2,9%, po zvýšení daně z 8% na 10%, na začátku října 2019.

Někteří odborníci očekávají v prvním čtvrtletí roku 2020 být pomalý, v případě, že koronavirus není kontrolována brzy. Ohledně Japonsko je první čtvrtletí, Mari Iwashita, hlavní tržní ekonom Daiwa Securities Co., vyjádřil následovně: "jsem připravena na další kontrakci v Japonsku za první čtvrtletí. Tam prostě nejsou žádné pozitivní faktory pro budování pozitivní prognóza růstu."

V Číně, Čínská lidová Banka snížila úrokové sazby na střednědobé úvěry v pondělí snížit dopad koronavirus (Covid-19). Centrální banka Číny zdobené střednědobé úvěrové facility (MLF) o 10 bazických bodů na 3,15%. Pomocí zařízení, banka nabízí CNY 200 miliard dolarů za jeden rok půjčky bank a jiných finančních institucí.

I přes pozitivní vývoj v Číně, Australský dolar klesal jako Reserve Bank of Australia (RBA) udržuje svůj benchmark peněžní sazba na historickém minimu 0,75%, což signalizuje možnost dalšího snížení sazeb.

RBA uvedla, že možnost dalšího uvolňování "spočívala do značné míry na jen postupný pokrok směrem k bankovní inflace a cílů zaměstnanosti. Odvolací senát dospěl k závěru, že hotovost by měla být rychlost ustálí na tomto setkání."

Zápis z jednání dále vyplynulo, že RBA je připraven k implementaci snížení sazeb, pokud je to nutné. "Rada bude i nadále pečlivě sledovat vývoj, včetně na trhu práce, a nadále připravena dále uvolnit měnovou politiku v případě potřeby..."

Holubičí prohlášení RBA očekává se, že udržet Aussie slabá v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf naznačuje, že AUD/JPY páru se obchoduje pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, měnový pár klesá poté, co nedokázal prorazit rezistenci na 74.21. Další podpora se předpokládá pouze u 73.05. Indikátor hybnost je také klesá. Proto očekáváme, že měnový pár pohybovat dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: