Euro Na Přepětí v Německu Tovární Objednávky v září

 

Euro posílilo vůči Kiwi dolar včera po vydání optimistické německé tovární objednávky údaje za září. Euro, dolar trend byl také podporovaný vydání IHS Markit je silný eurozóny služby PMI data za říjen. Nový Zéland dolar, naopak, byla oslabena tím, že mírné zvýšení nezaměstnanosti v září čtvrtletí. EUR/NZD dvojice vzrostl z nízkých 1.7325 na vysoké 1.7411 v posledních 24 hodinách.

Destatis, Federální Statistický Úřad Německa, uvedl, že cena upravená nové tovární objednávky vzrostly o 1,3% m-o-m v září 2019, versus analytiků očekává mírný růst o 0,1%. V předchozím měsíci, německé tovární objednávky se snížil o 0,4%.

Německé tovární objednávky dat následovala řada služeb, údaje PMI z Eurozóny. Podle dokumentu, který zveřejnila IHS Markit, italský sektor služeb PMI (Index Nákupních Manažerů) se zvýšil na 52.2 v říjnu, od 51.4 v září, což odráží nejrychlejší růst od Března 2019. Ekonomové očekávali italský sektor služeb PMI mírně klesat, aby 51.0.

Stejně tak německé finále služby PMI mírně vzrostla na 51,6 v říjnu, od 51.2 v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali konečné služby PMI data zůstávají beze změny ve sledovaném období. I přes mírný vzestup, německé finále služby PMI čtení zůstává nejslabší od poloviny roku 2013.

Celkově Eurozóna finální PMI služeb vzrostl na 52.2 v říjnu, od 51.8 v září. Ekonomové neočekávali žádnou změnu v konečné PMI služeb. Index zaznamenal druhou nejnižší čtení od ledna.

Po IHS Markit PMI data, Eurostat oznámil, zvýšení maloobchodní tržby za druhý měsíc po sobě v září. Podle Eurostat odhaduje, že v září, maloobchodní tržby (sezónně očištěno) vzrostla o 0,1% m-o-m základ v eurozóně, v porovnání s 0,6% v předchozí měsíc. Nahlášené údaje byly v souladu s odhady analytiků.

Zatímco potraviny, tabák a nápoje tržby poklesly o 0,4%, non-food prodej výrobků krok za krokem až 0.1%. Na roční bázi, růst maloobchodních tržeb se zvýšil na 3,1% v září, 2,7% v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali, že tržby se zvýší o 2,4%.

Dříve včera, Statistiky Nový Zéland oznámil, zvýšení míra nezaměstnanosti 4,2% v září čtvrtletí, a to z 3,9% v předchozím čtvrtletí. Ekonomové očekávali, že míra nezaměstnanosti dosáhne 3,9% ve sledovaném období. Nárůst v Německu tovární objednávky a pozitivní Eurozóny služby PMI se očekává, že držet euro silnější proti Kiwi dolaru v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, EUR/NZD pár se pohybuje po vzestupné trendové linie, jak je znázorněno na obrázku níže. Indikátor RSI je, že čtení výše 50. Kromě toho, měnový pár je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Proto můžeme očekávat, že euro, aby získali další země proti novozélandského dolaru v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: