Teva Hit S Stanovení Cen Žalobu O 44 Státech USA

 

Teva Pharmaceutical Industries (TEVA) akcie propadla tento týden po 44 států USA, podal žalobu proti společnosti a další 19 generické farmaceutické firmy kvůli obviněním z podstatné lék stanovení cen skandál v hodnotě miliard dolarů. Škody prevence prohlášení vydané Teva udělal trochu uklidnit obavy investorů. V posledních dvou obchodních seancí, akcie Teva akcie klesly 18.15% obchodu na $12.10.

 

Teva hrozí pokuta až $2 miliarda v drogové stanovení cen skandál

Podle stížnosti podané Connecticut Právník-Generál William Tong, Teva výrazně zvýšil ceny na zhruba 112 odlišné generických léčiv v období od července 2013 do ledna 2015 a konspiroval s "vysokou kvalitou" soupeři na nejméně 86 drogy. Zatímco cena stoupá lišily, některé ceny zvyšuje údajně překonal hranici 1000%.

Za několik let, soud uvedl, že "Konkurence v generický lék průmysl by systematicky a pravidelně s nimi komunikovat přímo, rozdělit zákazníky vytvořit umělý rovnováhy na trhu a pak udržovat anti-konkurenceschopné vysoké ceny."

Generické léky jsou chemicky podobné značkou léky a mohou být prodávány po skončení komerční exkluzivity vzhledem k jejich skutečného tvůrce podle patentového práva. Off-patentované léky, které jsou obvykle nabízeny za nižší ceny, než je značka léčivých přípravků, které představují asi 90% všech amerických receptů.

Soud uvedl, že "Žalovaný Teva je v souladu účastníkem spiknutí zjištěných v této stížnosti, ale chování je všudypřítomné, a průmysl-široký. Prostřednictvím senior-většina vedoucích pracovníků a account manažeři, Teva podílel širokou řadu omezení, s více než tucet generických výrobců léčiv, kteří vědomě a dobrovolně podíleli. Jako výsledek těchto spiknutí, Obžalovaní sklízeli značné peněžní odměny."

Na jeho část, Teva Pharmaceuticals odmítl jakékoli pochybení, říká, že by bránit proti trhu-stanovení žalobě podané 44 státech USA. Akcie společnosti poklesly na nejnižší úroveň od listopadu roku 2017. Teva zavázali se bojovat soudní řízení.

Pokud jde o tvrzení, Teva viceprezident Kelley Dougherty řekl: "obvinění v této nové stížnosti a soudní spory obecně, jsou jen, že – obvinění. Teva pokračuje, aby přezkoumala otázku interně a není zapojen v jakékoli chování, které by vést k občanskoprávní nebo trestněprávní odpovědnost."

Při svém projevu k novinářům v Izraeli, Finanční ředitel Mike McClellan uvedl, že stížnost nebyla nová, ale aktualizované jeden. On dále poukázal na to, že žaloba je občanskoprávní a trestní povahy.

McClellan řekl: "Tam byl žádný vývoj v této oblasti. Bereme tato obvinění vážně, a budeme se bránit."

Dalšími klíčovými výrobci léků uvedených v 524-page podání patří New York-založené Pfizer Inc., Ahmedabad, Indie-založená společnost Zydus Pharmaceuticals, a Brazílie-na základě Novartis Skupiny Sandoz dceřiné společnosti. V žalobě také uvádí 15 jednotlivých respondentů říká, že používá jejich interakce s konkurenčním firmám "přidělit trhy a zvýšit ceny na překrývají léky."

Obžalovaní patří Marc Falkin, bývalý Senior Vice President, USA Generic Prodej, Teva; Maureen Cavanaugh, bývalý Senior Viceprezident a Obchodní ředitel, Teva-Severní Amerika; a David Rekenthaler, ex-Prodeje Vice President, NÁM Generika, Teva, a v současné době Prodej Viceprezident, další obžalovaný Toronto, Apotex, Kanada. Žalobce států požadovat odškodnění, náhradu nedovolených příjmů, a soudní řízení, aby se zabránilo další monopolní strategie. Teva čelí možnou cenu-kterým se stanoví pokuta až do výše 2 miliard€.

Pokud jde o možnou pokutu, Steven Tepper, analytik Izrael Zprostředkování A Investice, řekl: ", Aby se to v poměru, který je o rok hodnotu volného cash flow, které budou muset být vyhozeni, místo toho použity ke snížení dluhu. Společnosti budou pravděpodobně táhnout tuto žalobu pro řadu let, a Teva by mohl být v mnohem lepší kondici, než je dnes. Ale hlavní v pohodě, je stále ještě není příjemné situace."

Teva, v současné době tématu o reorganizaci velkoobchodní a strategické programy na snížení nákladů v podmínkách klesajících výnosů a masivní dluh, v současné době vyrábí zhruba 550 FDA-schválené generic zboží. Teva, která oznámila, že by trim počet zaměstnanců o 14,000 na konci tohoto roku, závisí silně na příjmy z Copaxone prodeje – prodal na $5,800 a vytváří přibližně 20% z příjmů – od roku 1996, kdy byl lék poprvé představen na trhu.

Finanční situace společnosti zhoršila v červenci 2017, kdy nizozemsko-Americká farmaceutická firma Mylan N. V. sekl velkoobchodní měsíční cena jeho generická varianta léku od $5000 až 1900 dolarů (přibližně 60%. Nicméně, firma odhaduje konec klesající zisky jako jeho dva nové léky – Ajovy a Austedo – začínají shromažďovat na síle v NÁS farmaceutický průmysl. Na konci 31. Března 2019, Teva je dluh činil 28,6 miliardy, ve srovnání s$, 28.9 miliard eur na konci roku 31. prosince 2018, a $32.40 miliard eur na konci roku 2017.

Generální ŘEDITEL Teva Kare Schultz, který nastoupil do společnosti v poslední etapě roku 2017, se snaží snížit výdaje, a zjistit, léky, které mohou kompenzovat společnosti klesá příjmů v důsledku strmého nárůstu konkurence na své nejlepší-prodávat Copaxone z generických variant různých sklerózy léky. Začátkem tohoto měsíce, Teva, největší světový výrobce generických droga, vykázala v prvním čtvrtletí zisk z $0.60 na akcii bez jednorázových položek, pokles od 0.94 centů v předchozím roce. Tržby poklesly o 15% y-o-y na 4,3 miliardy dolarů. Ale Teva zopakovala FY19 outlook $2.20 $2.50 podíl na příjmy mezi $17 mld $a $ 17,4 miliardy. Analytici předpovídali $2.40 za podíl z příjmů na příjmy ve výši $17.29 miliard.

Soud se očekává, že držet akcie slabý v nadcházejících dnech.

Historický cenový graf naznačuje, že akcie je obchodování pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Navíc indikátor MACD je čtení má negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie zůstanou medvědí v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: