VW Zastavit Výrobu Spalovacích Motorů Do roku 2026

 

Volkswagen AG (XETRA: VOW.DE OTC: VWAPY) posílila svůj závazek k výrobě elektrických vozidel. Německý automobilový výrobce prohlásil, že jeho příští generace plynových a dieselových vozidel s motorem bude jeho poslední role z montážní linky, protože společnost se pohybuje na elektrické modely. V tomto ohledu, společnost odhalila, že její uzavření generaci vozidel s využitím technologie spalovacího motoru by být spuštěn v roce 2026.

Diesel emise podvádění skandál, zlomovým bodem pro Volkswagen

 

V návaznosti na nepříznivý diesel emise podvádění skandál v roce 2015, která vyústila v ostřelování z miliardy dolarů na pokutách, výrobce automobilů VW se rozhodl přestěhovat natrvalo k baterie motorových vozidel. Wolfsburg se sídlem společnosti byl nucen zavolat zpět miliony vozů po přiznání k manipulaci emisních ovládací software projít přísným znečištění požadavky. Společnost uvedla, že je nainstalován "odpojovací zařízení" na více než 11 milionů Volkswagen a Audi s naftovým pohonem vozidla.

Na "dieselgate" skandál těžce poškodil pověst VW, což vede k zatčení Audi generální ředitel Rupert Stadler, v červnu.

Na konferenci o průmyslu v blízkosti sídla společnosti, Michael Jost, šéf pro strategii Volkswagen jmenovec značky, řekl: "Naši kolegové pracují na poslední platformu pro vozidla, která nejsou neutrální z hlediska emisí CO2. Jsme postupně mizí z spalovacích motorů na absolutní minimum."

V Handelsblatt automotive summit konference, Michael Jost řekl: "V roce 2026 bude poslední produkt start na spalovací motor platformy."

VW mluvčí potvrdil, Jost připomínky tím, že Evropa a Čína nejprodávanější značku vozidla, budou se místo toho soustředit na elektrické vozy. Kromě toho, VW uvedl, že v průběhu životnosti těchto vozidel, že by i nadále přepracovat jeho benzinových a vznětových motorů vozidel za účelem splnění normy pro znečištění. Jost také řekl, že německý výrobce automobilů nyní přijata radikální opatření k zastavení globálního oteplování.

Jost odhalil, že Volkswagen změnil automobilový vývoj referenční hodnoty zahrnout cílem radikálně snížit oxid uhličitý úrovně znečištění v produkci k uspokojení Pařížské dohody o klimatu cílů.

Tradiční výrobci automobilů jsou nuceni ze strany regulačních orgánů, snížit emise oxidu uhličitého, aby v boji proti změně klimatu, což Volkswagen a dalších výrobců automobilů přechod k elektrickým vozidlům.

Volkswagen již představil svou první série elektrické modely, s Porsche Taycan být zaveden příští rok. Na Taycan sedan je vnímán jako divoký konkurenta pro Tesla Model S, jakmile je k dispozici.

Elektrifikace 12 značek koncernu, včetně Audi a Porsche, zahrnující přibližně 15 milionů vozidel, se již postupuje. V průběhu příštích pěti let, Volkswagen plánuje utratit až 50 miliard dolarů na vývoj autonomních automobilů a elektrických modelů.

Výroba nového VW elektrický hatchback Neo je naplánován začít v příštím roce v Německu. To bude následovat dalších elektronických značek. Od roku 2020, vozidla se budou vyrábět ve dvou zařízeních v Číně. VW řekl, že by usilovat mění jeho technologie spalovacího motoru po upgradu platformy v příštím desetiletí.

Jost se domnívá, že nějaký benzín a diesel modely může stále existovat v regionech, které postrádají nabíjecí infrastruktury v roce 2050. Myslí si, že čistič motorů může vyřešit problémy s diesel znečištění ve městech, ale mnohem významnější dlouhodobé riziko je CO2, které jsou podstatně škodlivější a přidat ke globálnímu oteplování.

Volkswagen říká, že je "plně odhodlána" do cíle v Pařížské Dohody o Klimatu, která vyzývá k urychlení zavádění vozidel, které snižují nebo eliminují škodlivé emise.

Pro Volkswagen, přechod k elektrifikaci je velmi důležité, protože společnost chce obnovit jeho pověst. Jost řekl, "Máme jasnou zodpovědnost. Udělali jsme chyby." Oznámení se očekává, že obdrží pozitivní reakce z trhu.

Technicky vzato, akciový je obchodování v blízkosti jeho hlavní podporu v 18.50. Na indikátoru stochastic stoupá. Proto můžeme očekávat, že akcie se pohybovat nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: