Kiwi Dolar Hroty Na RBNZ je Mírně Jestřábí Prohlášení

 

Novozélandský dolar shromáždil vůči americkému dolaru v druhé polovině minulého týdne poté, co Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) překvapila trh tím, že další zájem pohyb může být buď snížit nebo dokonce na výlet. Prohlášení popírá své dřívější prohlášení, se zmiňovat o snížení sazeb. Nečekané mírné jestřábí prohlášení se obrátil Kiwi dolar býčí navzdory uvolnění slabé ekonomické údaje z Nového Zélandu a také jeho největším obchodním partnerem Číny. Na NZD/USD pár uzavřel páteční obchodní seance na 0.6860, po stouply z nízké 0.6725.

 

RBNZ drží úrokové sazby a problémy mírně jestřábí prohlášení

V poslední zasedání měnové politiky, RBNZ nechala svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny na rekordně nízkou úroveň 1,75% na další měsíc a naznačil, že to není v současné době při pohledu na možnost uvedení nižší úrokové sazby, překvapující trhy sotva týden poté, co Reserve Bank of Australia (RBA) náhle posunul jeho výhledu měnové politiky. Až do nedávné doby, RBNZ uvedl, že by bylo třeba snížit úrokové sazby znovu kvůli slabé inflační tlaky. V posledním čtvrtletí roku 2018, CPI (index spotřebitelských cen) vzrostla jen o 0,1% q-o-q základě, daleko od 0.9% CPI růst zaznamenaný v předchozím čtvrtletí. Nicméně, na y-o-y základ, inflace činila 1,9%, porazil o 1,8% nárůst očekávané od ekonomů. Poslední výroční CPI údaje povzbudil RBNZ odložit úrokových sazeb a dokonce i možnost zvýšení sazeb otevřené pro diskusi.

Překvapivě, trh, zlikvidovat negativní ekonomická data z Číny, ve skutečnosti, NZD/USD rally začala poté, co Národní statistický Úřad Čína zveřejnila nižší-než-očekávaný index spotřebitelských cen z 1,7% v lednu. Ekonomové očekávali CPI o 1,9% y-o-y základ, stejně jako v prosinci.

Podobně, statistická agentura oznámila, že PPI (Index Cen výrobců) vzrostl jen o 0,1% v lednu, výrazně dolů z 0.9% nárůst zaznamenaný v předchozím měsíci a nižší než 0,3% tempo růstu očekávali analytici.

V případě Nového Zélandu, BusinessNZ Výkon Výrobní Index klesl z 54,8 na 53,1 v lednu. Přestože index zůstal nad čtení 50, což naznačuje, že ekonomická expanze, pád v hybnosti je příčinou znepokojení ekonomů.

Komentuje BusinessNZ Výkon Výrobní Index, BNZ Senior Ekonom Doug Oceli mají následující: "při Pohledu za stabilní titulek čtení, podrobnosti tohoto měsíce, průzkum vyvolává některé otázky o trvanlivost a tempo současného rozšíření."

Uptrend nesmí trvat dlouho, jak základy jsou v rozporu.

Technicky vzato, NZD/USD pár se odrazil od supportu na 0.6727. Oscilátoru z klouzavý průměr má čtení nad nulou. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru pohybovat nahoru v krátkodobém horizontu. Nicméně, vzhůru, může být omezena na 0.6945, kde další technické rezistence existuje.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: