Abu Dhabi Fondu Facky Žalobu Na Goldman Sachs

 

Investiční banka Goldman Sachs (NYSE: GS) zažil neúspěch včera, když to byl plácl s žalobou o Aabar Investments a jeho holdingová společnost International Petroleum Investment Company (IPIC) u soudu státu New York. Případ byl podán prostřednictvím státního fondu Abu Dhabi kvůli údajnému spiknutí zahrnující fondu 1MDB Malajsie.

 

Goldman Sachs obviněn z uplácení

Zpět v roce 2012 a 2013, Goldman Sachs, postavili tři obrovské emise dluhopisů pro 1MDB (1Malaysia Development Berhad) fond, který byl zřízen tím, že ex-premiér Najib Razak přilákat zahraniční investice. Nicméně, 1MDB příštích fondu dluh v miliardách dolarů brzy po svém vzniku v roce 2009.

Kromě toho, fond se stal centrem mnoha výzkumů týkajících se údajného praní špinavých peněz a korupci. Do prodeje dluhopisů, které se zapojilo celkem 6,5 miliardy dolarů, vydělal Goldman Sachs zhruba 600 milionů dolarů v poplatcích, podle soudních dokumentů.

Zejména, více než $2.70 miliard příjmů z těchto nabídek byla podvedena od 1MDB, podle amerického Ministerstva Spravedlnosti. Americký regulátor tvrdí, že malý tým Malajci přesměrovat peníze z 1MDB do jejich osobních účtů maskovaný vypadat jako legitimní podniky, a poslal zpět část těchto prostředků na úředníky.

Goldman Sachs, kteří se údajně setkali s úředníky z Ministerstva Spravedlnosti, tvrdí, že nepoctiví zaměstnanci oklamán jejich dodržování a právní oddělení.

Žaloba viní Goldman Sachs zapojit se do globální spiknutí, aby se zpronevěří miliony dolarů z fondu 1MDB, která byla založena Malajská vláda s vizí zlepšení domácí ekonomiky. AMERICKÉ úřady tvrdí, že 4,5 miliardy dolarů byla odčerpána z 1MDB po dobu šesti let několik lidí, včetně Malajsijských vládních úředníků.

Fondy tvrdily, že byly ovlivněny, když Goldman Sachs uplácelo Khadem Al-Kubajsí, IPIC je bývalý generální ředitel, a Ahmed Badawy Al-Husseiny, ex-generální ŘEDITEL společnosti Aabar Investments. Stížnosti tvrdí, že Al-Kubajsí a Al-Husseiny vstoupil do spiknutí a přijal k manévrování a svést IPIC a Aabar, a "zneužití institucí, jmen, kontaktů a infrastruktury pro provádění nelegálních programů a osobně přínosem."

Žaloba jména Khadem Abdulla Al-Kubajsí a Mohamed Ahmed Badawy Al-Husseiny jako obžalovaní v předvolání. Navíc, US DoJ tvrdí, že Al-Kubajsí obdržel 473 milionů dolarů, který pocházel z 1MDB v roce 2012.

Neklid obepíná Goldman Sachs je účast v získávání peněz pro 1MDB již začal ovlivňuje akcie banky, které klesly nejvíce za sedm let 12. listopadu poté, co malajsijský ministr financí oznámil, že on by požádat o plnou náhradu celého poplatky za 1MDB nabídky. Minimálně tři senior současný nebo bývalý Goldman vedení byl zapojen do počáteční poplatky, které NÁM státní zástupci. Poškození tvrdí Abu Dhabi prostředků nebyla odhalena. Nicméně, bylo prokázáno, že tvrdí, podané u soudu státu New York byly méně než dvě stránky. Podrobnější stížnost by měla být předložena v příštích dvou až tří týdnů.

Goldman Sachs Group, a tři z jejích divizí v Asii jsou pojmenovány jako obžalovaní. Goldman Sachs mluvčí řekl, "Jsme v procesu posuzování detaily z obvinění a plně očekávají, že ke zpochybnění tvrzení energicky."

Výsledek procesu určí, že výše náhrady, která má být zaplacena tím, že Goldman Sachs, pokud nalezen odpovědnost. Soud dokument také odhaluje, že IPIC a její dceřiné společnosti jsou náročné právní náklady, náhradu škody, a další ocenění jako soud považuje za přijatelné. Goldman Sachs a další obžalovaní mají 30 dní na odpověď na předvolání.

Michael Carlinsky, jeden z IPIC právníci, řekl: "IPIC podnikne veškeré právní kroky potřebné, nyní a v budoucnu, chránit své obchodní zájmy proti finanční expozice a škody, které utrpěl v důsledku této mezinárodní spiknutí."

Akciový trh se očekává, že budou reagovat negativně na zprávy, když se otevře trh dnes.

Skladem již rozbité 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD indikátoru dosahuje nových minim v negativní zóně. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie se pohybovat dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: