Yen Posiluje Na Nejdelší Úsek Hospodářské Expanze

 

Bezpečné útočiště měny, Japonský jen, je posílení vůči americkému dolaru jako světové třetí největší ekonomika je na cestě k rekordu nejdelší úsek hospodářské expanze od Druhé Světové Války. Nedávné ekonomické údaje také vybízí investory, aby se ucházely jen vyšší. S obchodních jednání mezi USA a Japonskem na obzoru, trhy, může nadále tlačit na japonský jen vyšší.

 

Robustní ekonomika aids jenu rally

Japonská ekonomika překonala 57 měsících růstu v září 2017 (od listopadu 1965 do července 1970), odkazoval se na jako Izanagi boom. Úřad Vlády potvrdil dřívější, minulý měsíc, že ekonomika je na dobré cestě, aby odpovídaly jeho záznam poválečného růstu s 73. po sobě jdoucí měsíc růstu. Předchozí 73 měsíc Izanami expanze trvala od února 2002 do února 2008.

Včera, federální vláda představila, že jeho Obchodní Podmínky Indexy hlásil nejvyšší ekonomické hodnocení: "Zlepšení." To byl případ pro 23 měsíců v řadě, ale v důsledku přírodních katastrof, které postihly Japonsko, to se předpokládá pokles k "oslabení." Nicméně, většina studií naznačují, že Tokio podaří vyhnout se recesi v blízké budoucnosti.

Jen několik měsíců zpátky, Japonská centrální bankéři přemýšlel, jak by mohly začít obrubník obrovský měnový stimul, kvůli obavám o podpoře škody způsobené let téměř nulové úrokové sazby na příjmy bank a finančních institucí.

Nicméně, flash crash z dolaru vůči jenu minulý týden rychle připomněl Japonských zákonodárců, jak se jejich mechanismy jsou do značné míry ovlivněny vnějšími okolnostmi mimo jejich kontrolu, a to zejména tím, co Federální Rezervní systém USA.

V případě, že Federální Rezervní hity tlačítko stop na rychlost utahování, Bank of Japan (BOJ) by mohla zahájit další stimulační programy v roce 2019. Centrální banka úředníci chtějí zastavit jen z tyčící se příliš mnoho, protože to může poškodit ekonomiku. Jenu rally v posledních týdnech vyvolal obavy o BOJ vůdců, zejména když obchodní spory jsou zpomalení globálního ekonomického růstu.

Rostoucí obavy z globálního ekonomického zpomalení se také změnily zaměření na BoJ na možná rizika pro Japonské oživení a zda by to asi být dostatečné pro udržení aktuální měnový stimul.

Zatímco světová ekonomika se pomalu zotavuje, výhled není zcela zelenější. Ekonomické fundamenty z Japonska jsou silné, ale zákonodárci chtěli, aby udržet bdělé oko na různých rizik. Japonské správy je také pravděpodobné, že zvýšení daně z prodeje, pokud tam je nečekané ekonomické katastrofě.

Světová Banka nedávno zveřejnila zprávu s názvem' Tmavnoucí Obloze, který předpovídá, že globální hospodářský růst dosáhne 2,9% v roce 2019, se od předchozí prognózy o 3%. Nicméně, organizace vzestupně revidované Japonsko růst z 0,8% na 0,9%, ale vyjádřil obavy na jeho zadlužení. Poměr dluhu k HDP je Japonsko 236%, což zůstává důvodem k obavám ekonomů. Přesto, že nebývalý hospodářský rozmach se očekává, že držet jenu vzestupnou vůči americkému dolaru v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, USD/JPY prolomil support 112.20, jak je znázorněno na obrázku níže. Měnový pár je také obchodování pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Indikátor RSI je také v makléřského území. Jako výsledek, můžeme očekávat, že dolar zůstane slabý vůči jenu v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: